Koronawirus
- Szczegóły
- Kategoria: Koronawirus
- Odsłony: 2393
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku w związku z panującą pandemią COVID-19, a także czerwoną strefą całego kraju informuje o możliwości kontynuacji form pomocy w nowych warunkach:
Grupa wsparcia prowadzona dla rodzin zastępczych spokrewnionych oraz niezawodowych będzie odbywała się w formie wcześniej umówionych konsultacji z psychoterapeutką Panią Kingą Orłowską w formie indywidualnej, poprzez kontakty zdalne oraz osobiste w zależności od możliwości osób zainteresowanych, a także możliwości zachowania środków ochrony osobistej i bezpieczeństwa. Spotkania grupowe nadal nie będą się odbywały do odwołania.
Superwizja prowadzona dla rodzin zastępczych zawodowych, zawodowych specjalistycznych oraz Rodzinnych Domów Dziecka będzie odbywała się w formie zdalnej we wcześniej umówionych terminach. Poradnictwa specjalistycznego udzielać będzie psychoterapeuta Pan Tomasz Kwiatkowski.
Mimo nowych warunków do korzystania z oferowanych form pomocy zachęcamy wszystkie rodziny zastępcze do udziału w nich. Bowiem celem powyższych narzędzi pomocy jest kontynuowanie rozwoju osobistego, który na dalszym etapie przekłada się na rozwój całej rodziny.
- Szczegóły
- Kategoria: Koronawirus
- Odsłony: 2461
Zarządzenie Nr 17/2020
Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
z dnia 01.10.2020r.
w sprawie: ustalenia zasad obsługi klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku
w związku z COVID-19 od 01.10.2020r.
Na podstawie: art.10 ust.1 pkt 2 oraz §10 ust.2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020r., poz. 491 ze zm.) w związku z ustawą z dnia 2 marca 2020r. O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Pucku zarządza co następuje:
- 1
Wnioski, podania, pisma oraz wszelką korespondencję należy wrzucać do skrzynki umieszczonej przy wejściu do Centrum ( od strony windy) lub przesłać drogą pocztową.
- 2
Rekomenduje się załatwianie wszelkich spraw za pośrednictwem zdalnych środków przekazu. Preferowanymi środkami kontaktu są:
- poczta tradycyjna;
- poczta elektroniczna;
- platforma ePuap;
- telefon
Dane adresowe i numery telefonów znajdują się na stronie głównej oraz w zakładkach www.pcpuck.pl.
- 3
Wnioski o przyznawanie świadczeń można pobrać ze strony internetowej www.pcprpuck.pl.
- 4
W sprawach wymagających osobistego kontaktu w siedzibie Centrum należy umówić się telefonicznie na określoną godzinę, przybyć na spotkanie punktualnie, bez udziału osób postronnych, chyba że wymaga tego stan zdrowia osoby ubiegającej się o pomoc.
- 5
W siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku klienci będą przyjmowani bez widocznych objawów choroby. Zobowiązuje się interesantów do zakrywania ust i nosa przy pomocy maski, maseczki, przyłbicy ochronnej lub elementu odzieży.
- 6
Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie 1 jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów). Nie stosuje się tego wymogu do:
- dziecka przed ukończeniem 13 roku życia;
- osoby o ograniczonej możliwości prowadzenia własnych spraw w urzędzie;
- osoby wymagającej pomocy tłumacza;
- innej osoby w przypadkach wynikających z odrębnych przepisów.
- 7
Po wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce. Pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie będą dokonywać pomiaru temperatury każdemu z interesantów. W dalszym ciągu obowiązują zasady przestrzegania obowiązku zachowania dystansu społecznego i odległości co najmniej 1,5 metra od innej osoby.
- 8
Wykonanie zarządzenia powierza się kierownikom poszczególnych zespołów oraz starszemu specjaliście ds. kadrowo-księgowych.
- 9
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
- Szczegóły
- Kategoria: Koronawirus
- Odsłony: 2497
- Szczegóły
- Kategoria: Koronawirus
- Odsłony: 2637
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku informuje, że Punkt Interwencji Kryzysowej udziela pomocy psychologicznej osobom w kryzysie.
Pomoc udzielana będzie telefonicznie lub on-line w czwartki w godzinach: 12.00 – 16.00.
W celu umówienia konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny do sekretariatu: nr 58 673 41 93
- Szczegóły
- Kategoria: Koronawirus
- Odsłony: 2804
- Skontaktuj się z pracownikami szkoły do której uczęszcza Twoje dziecko, porozmawiaj
z psychologiem/pedagogiem o możliwości objęcia dziecka pomocą specjalistyczną na terenie szkoły. - Możesz skorzystać z pomocy w Punkcie Interwencji Kryzysowej, który działa przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Tam pracownicy po wysłuchaniu Twojego problemu pokierują Cię do innych specjalistów, m.in. pedagoga, radcy prawnego przy psychologa.
- Jeśli Twoje dziecko potrzebuje pomocy psychologiczno-pedagogicznej możesz zapisać je na konsultacje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku. Po wydaniu orzeczenia otrzymasz wskazówki jak pomóc swojemu dziecku.
- Jeśli niepokoi Cie stan psychoemocjonalny dziecka, lub masz zalecenia do długoterminowej pomocy psychologiczno-terapeutycznej skieruj się do Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Gdyni.
- Na wniosek opiekuna prawnego i po otrzymaniu orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o zagrożeniu niedostosowaniem społecznym Twoje dziecko może zostać umieszczone w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapeutycznym, który przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży wymagających specjalnej organizacji nauki i wychowania.
- Jeśli Twoje dziecko pomimo objęcia go pomocą psychologiczno-terapeutyczną ucieka
z domu, dotknięte jest uzależnieniami, ma na sumieniu kradzieże czy bójki, nie zdało do następnej klasy, ma trudności w nauce, wagaruje i dlatego wymaga innych metod wychowania niż dotychczasowe możesz złożyć wniosek do Sądu Rejonowego
w Wejherowie o skierowanie Twojego Dziecka do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Pomocne dane adresowe:
- Punk Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku
Godziny pracy:
Poniedziałek: 8:15 – 14:00
Wtorek: 8:15 – 14:00
Środa: 8:15 – 14:00
Czwartek: 8:15 – 17:00
Piątek: 8.15 – 14:00
Na konsultacje można umówić się osobiście – PCPR Puck, ul. Kolejowa 7 c lub pod numerem telefonu: kom. 664 494 749
- Całodobowej pomocy udziela:
- Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gdyni ul. Biskupa Dominika 25, 81-402 Gdynia tel. 58 622 22 22
- Centrum Interwencji Kryzysowej w Gdańsku pl. Ks. Gustkowicza 13, 80-543 Gdańsk tel. 58 511 01 21, 58 511 01 22
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pucku
ul. Kolejowa 7c, 84-100 Puck
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefon sekretariat 58 506 59 99
Badania psychologiczno-pedagogiczne oraz konsultacje przeprowadzane są:
poniedziałek - piątek: 8:00 - 17:00
godziny pracy sekretariatu 7:30 - 15:30
godziny rejestracji telefonicznej: od godz.9:00 do godz.13:00.
Przyjmowanie wniosków do Zespołów Orzekających do godz.14:00.
- Centrum Zdrowia Psychicznego Sp. z o.o. w Gdyni
Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży
ul. Traugutta 9
81-384 Gdynia
Rejestracja do poradni czynna :
Poniedziałek 09.00 – 18.00
Wtorek 08.00 – 16.00
Środa 09.00 – 16.00
Czwartek 08.00 – 16.00
Piątek 08.00 – 14.00
tel. 58 621 61 43 wewn. 46
W Poradni diagnozujemy i leczymy dysharmonie rozwojowe, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia zachowania i emocji, ADHD, zaburzenia nastroju, zaburzenia snu, zaburzenia jedzenia, choroby psychiczne, pomagamy w kryzysie wieku dorastania, kryzysie rodzinnym, problemach szkolnych
i kłopotach wychowawczych.
Oferujemy farmakoterapię, psychoterapię oraz diagnozę psychologiczną.
Dzieci i młodzież do 18 roku życia przyjmujemy bezpłatnie, ale w dniu wizyty muszą wskazać źródło ubezpieczenia. Na leczenie w Poradni musi wyrazić zgodę opiekun prawny.
Na pierwszą wizytę pacjenci powinni przynieść ze sobą kopie badań psychologiczno-pedagogicznych, jeśli takie były wykonane. Bardzo pomocna w diagnozie będzie książeczka zdrowia dziecka.
Pacjenci powyżej 18. roku życia mogą kontynuować leczenie w Poradni do końca okresu edukacyjnego pod warunkiem okazania ważnej legitymacji szkolnej.
Uwaga:
Do psychologa wymagane jest skierowanie od lekarza mającego umowę z NFZ (np. lekarz rodzinny).
- Sąd Rejonowy w Wejherowie, ul. Sobieskiego 302, 84-200 Wejherowo
III Wydział Rodzinny i Nieletnich
ul. Sobieskiego 304, 84-200 Wejherowo
tel. (58) 67 28 974, 975
fax.(58) 67 28 973