Wydawać by się mogło, że każde dziecko powinno mieć szczęśliwy i bezpieczny dom. Wydawać by się mogło, że rodzice decydując się na rodzicielstwo będą odpowiedzialni i stworzą właśnie najlepszy dom dla swoich dzieci, aż do osiągnięcia pełnoletności. Nie każdy dom niestety taki jest. Czasem zdarza się, że rodzice nie potrafią zbudować dla swoich dzieci właściwego miejsca. Bywa również tak, że pomimo zbudowania najlepszego miejsca na ziemi nie są w stanie zapewnić należytej opieki dla swoich dzieci, dzielić z nimi trosk, wspierać i rozwijać. Niestety życie pisze również czasem taki scenariusz, że w życiu dziecka na pewnym etapie zabraknie rodziców..

W takich skrajnych momentach pojawiają się Nasi codzienni bohaterowie. Ludzie którzy otwierają swoje serca bardziej niż każdy przeciętny człowiek, codziennie na nowo. Osoby, które potrafią obdarzyć nie tylko miłością i bezpieczeństwem dzieci ale także zrozumieniem i cierpliwością rodziców, którzy stają na progu, aby walczyć o przywrócenie władzy rodzicielskiej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku poszukuje właśnie ludzi o otwartych sercach, pragnących wpuścić do swojego bezpiecznego domu tupot małych stóp. Szukamy rodziców zastępczych! Małżeństwa, związku partnerskiego, singla, rozwodnika/rozwódki.. Kogoś kto zechce stawić czoła rodzicielstwu zastępczemu. 

Więcej, ciekawiej a na pewno barwniej o potrzebach powiatu, warunkach pozostania rodzicem zastępczym oraz promocji samej idei rodzicielstwa zastępczego w rozmowie z panią Agnieszką Szenk - dyrektorem PCPR w Pucku i panią Wiesławą Derc - kierownikiem Zespołu pieczy zastępczej rozmawiał Konrad Biskup w audycji Gadanie na śniadanie z radia Norda FM. 

https://norda.fm/wiadomosci/gadanie-na-sniadanie-agnieszka-szenk-i-wieslawa-derc/

Posłuchaj, przyjdź do Nas, zostań rodzicem zastępczym!

To jest ważne PCPR Puck mały